złote popołudnie złote popołudnie złote popołudnie

Złote Popołudnie powraca!

Do Złotego Popołudnia 2017 pozostał już niecały miesiąc. Przypominamy więc kilka najwazniejszych informacji wraz z odpowiedziami na często zadawane pytania.

Złote Popołudnie 2022

 

Czym jest Zlote Popołudnie?

Złote Popołudnie to spotkanie dla pasjonatów XIX wieku – jego historii, kultury i obyczajów – ale także dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą epoką i chcą dać się wciągnąć w nią głębiej. Impreza z założenia ma charakter popularyzatorski, maksymalnie inkluzywny, staramy się nikomu nie utrudniac uczestnictwa, a nasz dresscode nie jest surowy; chcemy, by jak najwięcej osób wzięło udział w wydarzeniu, zlapało naszego "bakcyla" i chciało w przyszłości współtworzyć społeczność pasjonatów XIX stulecia razem z nami. Podczas Złotego Popołudnia realizowany jest program zawierający elementy artystyczne, edukacyjne, popularno-naukowe odnoszące się do epoki.

Więcej w zakładce: Idea...

Gdzie jest Dwór w Stryszowie?

Dwór w Stryszowie, oddział Zamku Królewskiego na Wawelu nieopodal Wadowic i Kalwarii zebrzydowskiej, ok. 50 km na południe od Krakowa. Na miejsce najlepiej dotrzeć samochodem (w naszym wydarzeniu w serwisie Facebook znaleźć można post służący skontaktowaniu osób, które mogą udostępnić miejsce w swoim samochodzie tym, którzy z takiego miejsca chętnie skorzystają ;))

Więcej na temat Dworu i mapka dojazdu w zakładce: Pałac...

Jak długo trwa piknik i co się będzie podczas niego działo?

Złote Popołudnie rozpoczyna się ok. godziny 14.00 i trwa do wieczora W tym czasie, oprócz tradycyjnego piknikowania na trawie, wszyscy gości wydarzenia będa mogli wziąc udział w przygotowanym programie. W tym roku, oprócz tradycyjnego balu, wspólnego pokazu mody i wyborów najelegantszego gentlemana w trakcie Złotego Popołudnia odbywać się będzie również wernisaż wystawy „UKRYTE. Historia bielizny od średniowiecza po początek XX w.” wraz z kuratorskim zwiedzaniem, a także m.in.  pokaz parzenia herbaty w samowarze, muzykę na żywo i spotkanie z chartami rosyjskimi z honowli „Porcelanowa Piękność”.

Więcej informacji na temat programu w zakładkach: Program oraz Artyści.

Jak należy się ubrać i właściwie to dlaczego?

Złote Popołudnie ma tworzyć iluzję wielkiej wspólnej podróży w czasie, w związku z czym WSZYSTKICH obecnych na wydarzeniu obowiązuje określony Dresscode, nawiązujący (bardziej lub mniej ściśle) do mody XIX-wieku. Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, które zechcą włożyć choć trochę wysiłku w przygotowanie stylizacji – nie tylko na ekspertów od mody XIX-wiecznej – w związku z czym mile widziane są również luźniejsze inspiracje ubiorami z epoki lub nawet postaciami z XIX-wiecznej literatury.

Więcej na ten temat w zakładcce: Dresscode

Wstęp na tegoroczne Złote Popołudnie jest bezpłatny, prosimy jednak o zgłoszenie swojego udziału drogą mailową na adres:
maciej.walasek@nomina.pl

Więcej szczegółów i aktualności na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Złotego Popołudnia w serwisie Facebook!