złote popołudnie złote popołudnie złote popołudnie

V edycja Złotego Popołudnia już wkrótce

 

Do Złotego Popołudnia 2017 pozostał już niecały miesiąc. Przypominamy więc kilka najwazniejszych informacji wraz z odpowiedziami na często zadawane pytania.

Złote Popołudnie 2017, V edycja stylowego pikniku XIX-wiecznego odbywa się 23 września w Dworze Prezydenckim w Zgłobicach k. Tarnowa.

 

Czym jest Zlote Popołudnie?

Złote Popołudnie to spotkanie dla pasjonatów XIX wieku – jego historii, kultury i obyczajów – ale także dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą epoką i chcą dać się wciągnąć w nią głębiej. Impreza z założenia ma charakter popularyzatorski, maksymalnie inkluzywny, staramy się nikomu nie utrudniac uczestnictwa, a nasz dresscode nie jest surowy; chcemy, by jak najwięcej osób wzięło udział w wydarzeniu, zlapało naszego "bakcyla" i chciało w przyszłości współtworzyć społeczność pasjonatów XIX stulecia razem z nami. Podczas Złotego Popołudnia realizowany jest program zawierający elementy artystyczne, edukacyjne, popularno-naukowe odnoszące się do epoki.

Więcej w zakładce: Idea...

Gdzie jest Dwór w Zgłobicach?

Dwór Prezydencki w Zgłobicach znajduje się na obrzeżach Tarnowa, ok. 80 km na wschód od Krakowa. Jest to XIX-wieczny obiekt, w którym po remoncie zadomowił się elegancki hotel. Na miejsce najlepiej dotrzeć samochodem

Więcej na temat Dworu i mapka dojazdu w zakładce: Pałac...

Jak długo trwa piknik i co się będzie podczas niego działo?

Złote Popołudnie rozpoczyna się ok. godziny 12.30 (a więc po południu!) i trwa do wieczora – do godziny ok. 21.30. W tym czasie, oprócz tradycyjnego piknikowania na trawie, wszyscy gości wydarzenia będa mogli wziąc udział w przygotowanym programie. W tym roku, oprócz tradycyjnego balu, wspólnego pokazu mody i wyborów najelegantszego gentlemana zaplanowaliśmy także m.in. popularno-naukowy wykład o historii krakowskiej ulicy, muzykę na żywo i pokaz filmu.

Więcej informacji na temat programu w zakładkach: Program oraz Artyści.

Jak należy się ubrać i właściwie to dlaczego?

Złote Popołudnie ma tworzyć iluzję wielkiej wspólnej podróży w czasie, w związku z czym WSZYSTKICH obecnych na wydarzeniu obowiązuje określony Dresscode, nawiązujący (bardziej lub mniej ściśle) do mody XIX-wieku. Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, które zechcą włożyć choć trochę wysiłku w przygotowanie stylizacji – nie tylko na ekspertów od mody XIX-wiecznej – w związku z czym mile widziane są również luźniejsze inspiracje ubiorami z epoki lub nawet postaciami z XIX-wiecznej literatury.

Więcej na ten temat w zakładcce: Dresscode

Czy można przyjechać na wydarzenie jako fotograf?

To pytanie, które bardzo często zdarza nam się słyszeć. Odpowiedź na nie brzmi: tak, choć z kilkoma zastrzeżeniami. Przede wszystkim – Złote Popołudnie to nie plener fotograficzny. Nie chcemy, by doświadczenie "immersji" (tj. "zanurzenia") uczestników w wiek XIX było zaburzone co krok widokiem pół-profesjonalnych sesji fotograficznych zajmujących większość przestrzeni imprezy. Poza tym – co niezwykle ważne – fotografowie nie są zwolnieni z przestrzegania dresscode'u, który powinien również obejmować aparaty, którymi się posługują! Każdy element współczesny, który znajdzie się na Złotym Popołudniu psuje iluzję podróży w czasie, którą wspólnie próbujemy stworzyć i która jest podstawowym celem całej zabawy.

Bilety na Złote Popołudnie dostępne są w przedpłacie w zakładce: Bilety

Więcej szczegółów i aktualności na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Złotego Popołudnia w serwisie Facebook!