złote popołudnie złote popołudnie złote popołudnie

Szkoła Tańca Jane Austen (Współorganizator)

 
Jane Austen poster
Szkoła Tańca Jane Austen (fot. Katarzyna Niwińska) zajmuje się tańcami dla prawdziwych Dam i Dżentelmenów. Propaguje angielskie i szkockie tańce balowe z XVII, XVIII oraz XIX wieku, czyli tzw. English & Scottish Country Dances, jednak głównym okresem ich zainteresowań jest epoka Regencji, czyli początek XIX wieku w Wielkiej Brytanii. W modzie króluje wówczas styl empire i na ten właśnie wzór tancerze tworzą swoje stroje.

Jest to również czas, w którym żyła Jane Austen, wspaniała angielska pisarka, autorka słynnych i uwielbianych na całym świecie powieści, takich jak „Duma i Uprzedzenie”, „Rozważna i Romantyczna”, „Emma”, etc. Zafascynowani światem, w którym żyła i jaki stworzyła w swoich książkach, członkowie szkoły starają się oddać jego urok i czar poprzez taniec.

Szkoła skupia wiele osób, których wspólną pasją jest taniec i zamiłowanie do dworskiej kultury, którą ożywiają organizując liczne bale, spektakle oraz warsztaty. Oprócz grup warsztatowych prowadzona jest również grupa sceniczną, biorąca udział w wielu występach i pokazach w ramach festiwali oraz przedsięwzięć artystycznych związanych z tańcem, kulturą i muzyką.
 

Maja ZawadaInstruktorka: Maja Zawada (Fot. Katarzyna Niwińska) – dyplomowana instruktorka tańca, absolwentka Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w NCK w Krakowie. Naukę tańców historycznych pobierała m.in. u Barbary Segal, Romany Agnel, Marie-Claire Le Corre i Leszka Rembowskiego. Wielokrotna uczestniczka warsztatów w ramach Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Miłośniczka angielskich i szkockich tańców balowych oraz twórczości Jane Austen.