złote popołudnie złote popołudnie złote popołudnie

Natchnienie Terpsychory

Natchnienie Terpsychory to formacja tancerzy Opery Krakowskiej, która przeniesie Państwa w czarujący świat tańca, muzyki i tearu. Na Złotym Popołudniu wystąpią dla Państwa Małgorzata Dorosiewicz-Witczak oraz Julia Szatan, tancerki baletu Opery Krakowskiej.

Małgorzata Dorosiewicz-Witczak jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej oraz Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Przez wiele lat tańczyła w Teatrze Wielkim w Warszawie. Obecnie tańczy na deskach sceny Opery Krakowskiej we wszystkich baletach i spektaklach operowych. Współpracuje również z domem kultury Solvay. Pracuje od wielu lat jako pedagog tańca klasycznego i współczesnego.

Julia Szatan jest absolwentką Studia Baletowego przy Operze Krakowskiej. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Tańczą razem w zespole Opery Krakowskiej w takich baletach jak: „Kopciuszek”; „Spojrzenia”, „Dziadek do orzechów”; „Carmen-Tragedia Don Jose” „Orfeusz i Eurydyka” oraz biorą udział w spektaklach operowych między innymi „Madamme Butterfly”; „Traviatta”; „Miłość do trzech pomarańczy”; „Napój miłosny”; „Carmen”; „Straszny Dwór”; „Halka”; „Eugeniusz Oniegin”.